قدس نوشت: جزئیاتی از سیزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد در گفتگو با یک مقام مسئول

   |  یکشنبه 4 بهمن 1394

با وجود اینکه تا حدود یک ماه پیش، هنوز خبری از برگزاری سیزدهمین جشنواره فیلم فجر در مشهد شنیده نمی شد، اما با مکاتبات و پیگیری‌های مسؤولان فرهنگی هنری خراسان رضوی و برخی نمایندگان و اعلام آمادگی استاندار سرانجام این امر محقق می شود. در هفته‌های اخیر نیز با اعلام پیشنهاد مدیرعامل مؤسسه سینما شهر مبنی بر میزبانی سینما آفریقا مشهد برای برگزاری سیزدهمین جشنواره فیلم فجر پایتخت معنوی کشور، کوشش‌ها برای اجرایی شدن این جشنواره مهم به عنوان یکی از مطالبات اصلی شهروندان مشهدی ادامه یافت تا اینکه رئیس حوزه هنری خراسان رضوی در مراسم اختتامیه دومین جشنواره تئاتر فجر مشهد، این پیشنهاد را پذیرفت و حال ادامه ماجرا را در این گزارش می خوانید.  مرور فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در سینما آفریقا معاون امور هنری  و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی درباره رفع مشکلات مالی برگزاری سیزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد اظهار می دارد: استانداری قول همکاری برای تأمین هزینه‌های این جشنواره را تا حد امکان داده، بنابراین تلاش ما و همه مسؤولان فرهنگی هنری خراسان رضوی اجرایی شدن این جشنواره با تمام توان مالی است....

ناصر نبی زاده، برگزاری این جشنواره را در سینما آفریقا حتمی می داند و می افزاید: اگرچه قرار است سینما آفریقا میزبان بخش اکران فیلم‌های اصلی در قالب مرور آثار سینمایی بلند باشد، اما تصمیم داریم برای بخش‌های جانبی از پردیس سینما هویزه استفاده کنیم تا اجرا شدن جشنواره فیلم فجر به شکل بهتری انجام شود.
او در خصوص خبری مبنی بر آغاز جشنواره فیلم فجر در استان ها از 15 بهمن امسال تأکید می کند: با توجه به پیگیری‌های انجام شده به نظر می رسد، زمان آغاز این جشنواره در مشهد 17 بهمن باشد و تلاش ما این است که بتوانیم حداقل 15 فیلم از آثار قابل توجه جشنواره فیلم فجر کشور را در مشهد اکران کنیم.
 قول مساعد حوزه هنری خراسان رضوی
رئیس اداره امور سینمایی و سمعی و بصری اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت: ما پیشنهاد برگزاری سیزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد در سینما آفریقا را به سید جواد رفائی، رئیس حوزه هنری  خراسان رضوی ارایه کردیم كه او نیز این مهم را پذیرفت و در مراسم اختتامیه دومین جشنواره استانی تئاتر فجر مشهد آن را به صورت رسمی اعلام كرد.
سید حجت طباطبایی ادامه می دهد: خوشبختانه حوزه هنری استان قول مساعد داد تا حد امکان با چشم پوشی از سهم صاحب سینما، با مشارکت در برگزاری این رویداد هنری تمامی درآمد حاصل از فروش جشنواره برای هرچه باشكوه تر برگزار شدن این جشنواره مردمی هزینه شود.
او در پایان از مشاركت و همراهی نهادها و سازمان‌های ذی‌ربط قدردانی می کند و می افزاید: بزودی نحوه پیش فروش بسته‌های بلیت فیلم فجر مشهد از طریق رسانه‌های جمعی به اطلاع عموم و علاقه مندان می‌رسد.
قدس/مهدیه قمری: 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

از نگاه سینما پرس


از نگاه سینماپرس 2


اخبار سینمایی کشور
راهنمای خرید اینترنتی بلیت از سایت سینماتیکت

جدول اکران هفدهمین جشنواره «فیلم فجر تهران» در مشهدشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic