اکران مستند «کدام آزادی؟» در سالن سینمایی اصغرزاده

   |  سه شنبه 24 بهمن 1391

سالن همایش کانون هنرمندان خراسان میزبان نشستی با عنوان اهانت به مقدسات مسلمین در جوامع غرب با حضور عباس لاجوردی کارگردان مستند " کدام آزادی ؟ " و امیر مهدی کلیدری به عنوان کارشناس نشست بود. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، این نشست با پخش مستند کدام آزادی شروع شد. پس از نمایش مستند، مجری برنامه از عباس لاجوردی خواست که در مورد روند فیلم توضیحاتی بدهد. لاجوردی در پاسخ گفت : ما ابتدا به سراغ کاریکاتور دانمارکی رفتیم. ما خود را یک گروه فرانسوی معرفی کردیم و وارد منطقه بزرگی که کاریکاتوریست در آنجا محافظت می شد شدیم. در آنجا وقتی فهمیدند ما ایرانی هستیم ترسیدند و جبهه گیری کردند. وی افزود : فقط یک خانم فرانسوی که تازه مسلمان شده بود حاضر شد با ما بیاید. ما به شخص کاریکاتوریست هیچگونه دسترسی نداشتیم. یکی از وکیلان وی به صورت پنهانی شماره تماس شخصی ایشان را به ما دادند و ما توانستیم از وقت ملاقات بگیریم. به محض گرفتن مصاحبه خود را به اولین پرواز رساندیم و برگشتیم. چون هر لحظه آنجا ماندن برای ما خطرناک بود....

تری جونز کشیشی که جریان قرآن سوزی را راه انداخته بود را هم به طور اتفاقی در یکی از خیابان های شهر نیویورک پیدا کردم. برای صحبت کردن با او از حلقه های امنیتی اطرافش عبور کردیم. جالب اینجاست که از حرف زدن با این کشیش راحت می توان فهمید که آدمی بی سواد است.

امیر مهدی کلیدری در ادامه صحبت های لاجوردی گفت : مستند " کدام آزادی ؟ " یک کار عملیات ویژه بود. در این نوع کار هدف محدود است و شما باید سریع به عمق بروید.

وی افزود : امیدوارم کپی هایی از عباس لاجوردی پدید بیاید و مستند سازهای اینگونه را بیشتر داشته باشیم.

لاجوردی در پایان گفت : من برای کار بعدی مستندی به نام  " در جست و جوی حقیقت " را برای شبکه 3 آماده کرده ام. در این مستند ما توانستیم برای اولین بار وارد یک لژ فراماسونی شویم. جایی که تا کنون هفت نفر در دنیا وارد شده اند که هیچکدام ایرانی نبوده اند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

از نگاه سینما پرس


از نگاه سینماپرس 2


اخبار سینمایی کشور
راهنمای خرید اینترنتی بلیت از سایت سینماتیکت

جدول اکران هفدهمین جشنواره «فیلم فجر تهران» در مشهدشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic