ضرورت توجه بیشتر مسئولین مشهد به مناسبت‌های سینمایی کشور

   |  چهارشنبه 25 بهمن 1396
پیمان حلیمی - بی‌تردید، با توجه به اینکه به جز جشنواره فیلم فجر، رویداد سینمایی دیگری در مشهد برگزار نمی‌شود، توجه بیشتر مسئولین مشهد به مناسبت‌های سینمایی کشور ضروری است. به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، جشنواره فیلم فجر یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های سینمایی کشور و مشهد است، دقت کنید: مهم‌ترین جشنواره، نه تنهاترین جشنواره، در 365 روز سال، جشنواره‌های متعددی در حوزه سینما و تئاتر...
... در کشور همچون جشنواره سینما حقیقت، جشن بزرگ سینما ایران، جشنواره فیلم فجر، جشن دنیای تصویر، جشن فیلم دانشگاه تهران، جشنواره فیلم کودک و نوجوان، جشن منتقدان خانه سینما برگزار می‌شود، اما کدام یک از این مراسم به جز جشنواره فیلم فجر در مشهد برگزار می‌شود؟

همه ما می‌دانیم، ظرفیت و پتانسیل مشهد در عرصه هنر هفتم نه تنها بسیار بوده، بلکه پیشینه‌ای طولانی دارد، همه ما می‌دانیم تعداد زیادی از هنرمندان سینمای مشهد امروز در بخش‌های مختلف سینمای ایران از بازیگری گرفته تا کارگردانی و تهیه‌کنندگی فعال بوده و مقام‌های قابل توجهی در رویدادهای مهم سینمایی چه در داخل چه در خارج از کشور کسب کرده‌اند، همه ما می‌دانیم، وقتی مردم مشهد حاضرند در فصل سرما در صف‌های طویل خرید بلیت برای تماشای فیلم‌های جشنواره فیلم فجر ساعت‌ها صبر کنند، دلیل آن عشق مردم مشهد به سینما است، همه ما می‌دانیم وقتی مسئولین فرهنگ و هنر و پردیس‌های سینمایی مشهد تصمیم بگیرند به‌خاطر مردم شهر خود همه فیلم‌های جشنواره را در این کلانشهر اکران کنند، با وجود همه حاشیه‌های ایجاد شده، این تصمیم را عملی می‌کنند و هزاران دانسته دیگر که مجالی برایش در متن نیست.

بنابراین، مشهد همان طور که در حوزه تئاتر لازم است، بدون مقایسه با سایر شهرهای کشور فعالیت خود را ادامه دهد، در حوزه هنر هفتم نیز می‌تواند حرف‌های بسیاری داشته باشد.

پانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد با وجود اینکه طی چند روز گذشته به اتمام رسید، با وجود اینکه حواشی مختلفی داشت، با وجود اینکه بخش خصوصی نیز در این دوره ورود پیدا کرد و تجربه‌ای خاص داشت، اما یک نکته مهم را به همه مردم و مسئولین متذکر شد، آن هم این نکته که جشنواره‌ای که با اکران تمام 22 فیلم به مشهد، رکوردی را بعد از 15 سال در تاریخ سینمای مشهد به ثبت رساند، می‌تواند میزبان رویدادهای بیشتری از هنر هفتم باشد و این مهم بهتر است مد نظر مسئولین فرهنگ و هنر کشور و خراسان رضوی قرار بگیرد.

هرچند برگزاری این جشنواره در ادوار گذشته با کمی و کاستی‌هایی مواجه شده، ولی باید به این نکته توجه کرد که برگزاری جشنواره‌های سینمایی در مشهد موتور محرکه‌ای برای هنرمندانی است که در عرصه سینما چه فیلم‌های کوتاه، چه مستند و چه بلند فعالیت دارند، نه تنها محرکی در این بخش است، بلکه انگیزه هنرمندان را نیز ارتقا داده و شاید در آینده‌ای نه چندان دور، مشهد میزبان تعداد بیشتری از فیلمسازان برای تولید فیلم‌های سینمایی بلند چه برای جشنواره فیلم فجر چه برای اکران در طول سال باشد.

بی‌تردید، با توجه به اینکه به جز جشنواره فیلم فجر، رویداد سینمایی دیگری در مشهد برگزار نمی‌شود، توجه بیشتر مسئولین مشهد به مناسبت‌های سینمایی کشور ضروری است.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

از نگاه سینما پرس


از نگاه سینماپرس 2


اخبار سینمایی کشور
راهنمای خرید اینترنتی بلیت از سایت سینماتیکت

جدول اکران هفدهمین جشنواره «فیلم فجر تهران» در مشهدشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات